KURUMSAL

AYDIN İL TARIM MÜDÜRÜ FUAT FİKRET AKTAŞ, ÖZEL MEDİNOVA HASTANESİ’NDE AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Aydın İl Tarım Müdürü Fuat Fikret Aktaş, nefes almakta zorlanma; hapşırma, göz yaşarması ve uyku düzensizliği nedeniyle  Özel Aydın Medinova Hastanesi KBB Uzman Doktoru Ozan BARUTÇU'ya başvurdu.

Yapılan muayenesinde; burun  hava pasajını tamamen tıkanmasına neden olan ve genize  doğru  uzanan allerjik burun etleri (evre 3 nazal polip) saptandı.

Genel anestezi altında endoskopik sinüs cerrahisini gerçekleştiren Op.Dr. Ozan Barutçu, “Başarıyla gerçekleşen operasyon sonucu hastanın burun hava pasajı tamamen açıldı.En büyüğü yaklaşık 10 cm olan birçok alerjik burun eti (nazal polip+antrakoanal polip) dokusu çıkartıldı.Hasta bu operasyon sayesinde tamamen sağlığına kavuştu.” dedi.

Operasyonun ardından görüşlerini belirten Aydın İl Tarım Müdürü Fuat Fikret Aktaş,  'Tam 30 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum. Hayat kalitemi oldukça etkileyen bu hastalık yüzünden KBB uzmanları tarafından defalarca ameliyat olmam gerektiği söylendi. Gerek işimin yoğunluğu, gerekse ameliyatın açık teknikle yapılacak olmasından dolayı yüzümde şişlikler, morarmalar ve tampon konulması beni ameliyat olma fikrimden uzaklaştırdı. Ama son olarak  başvurduğum KBB Uzman Op. Dr. Ozan BARUTÇU'ya muayene olduktan sonra ilgi ve alakasından çok memnun kaldım ve doktoruma güvendim. Gerek daha önce  benzer yaptığı operasyonların başarılı sonuçlarını bana göstermesi, gerekse operasyonun endoskopik olarak yapılacak olacağını belirtmesi ile ameliyat olmaya ikna oldum. Başarılı geçen operasyondan sonra neredeyse iki günde bir beni kontrol eden, sürekli ilgi ve alakasını eksik etmeyen, sağlıma kavuşmamı sağlayan değerli doktorum Ozan BARUTÇU’ ya ve güler yüzlü ekibine çok teşekkür ederim.' dedi.