LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

Günümüzde lazer teknolojilerinin hızla gelişmesi sonucunda farklı dalga boylarında, birbirinden farklı güçte çok sayıda lazer cihazı üretilmekte ve bu lazerler epilasyon, cilt yenileme, dövme silme, kılcal damar tedavisi gibi pek çok amaçla kullanılmaktadır. Lazer epilasyon günümüzde en çok kullanılan lazer uygulamasıdır ve istenmeyen kılların kalıcı olarak yok edilmesi amacı ile kullanılır. Lazer enerjisi kıla rengini veren ve melanin olarak isimlendirilen pigmenti hedef alır, ciltteki kıl köklerine ulaşır ve enerjiyi emen kıl kökleri yakılarak yok edilir. Kişiye uygun cihaz ve doz seçimi yapıldığında deri ve diğer dokularda her hangi bir hasar meydana gelmez. İstenen sonucun elde edilebilmesi için 4-12 haftada bir tekrarlayan uygulamalara ihtiyaç vardır.

Bu tedavide kullanılan lazer sistemleri içinde etkinliği en yüksek olan Alexandrite lazerdir. Alexandrite lazerler güvenli, hızlı ve etkili bir tedavi sağlar. Ancak Alexandirite lazer vücut tüylenmelerinde çok başarılı olmasına rağmen yüz bölgesinde yüksek oranda tüylenmede artış ve yayılmaya sebep olabilir. Bu nedenle eğer yüz  bölgesinde tüylenme artışı varsa uzun dalga boylu Nd:YAG lazer tercih edilir.

Lazer cihazları doktor kontrolünde kullanılması gereken tibbi cihazlardır. Cihazların ve kullanılan dozların kontrolü ve kişiye uygun tedavinin seçimi çok önemlidir. Tüylenme artışının hormonal problemler sonucu ortaya çıkabileceği ve epilasyon dışında tedaviler gerektiren bir durum olabileceği de unutulmamalıdır.

Epilasyonda kalıcı olmasının yanında güvenilir bir çözüm arıyorsanız, ağrısız ve rahat bir işlem olmasını arzu ediyorsanız, hijyene önem veren ve en son teknolojiyi kullanan merkezimize başvurunuz.