Randevu İçin Tıklayın

105 Yaşında Hayata Yeniden Tutundu

Uzun süre kalp rahatsızlığı nedeni ile birçok kuruma başvuran Elife teyze çareyi Özel Medinova Hastanesi Kardiyoloji polikliniğinde buldu.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan 105 yaşındaki Elife Boyacı, bulunduğu bölgedeki birçok hastaneye rahatsızlığı nedeni ile başvurdu. Ancak her seferinde ilaç tedavisi önerildi ve kendisini iyi hissetmedi. Yakınlarının önerisi üzerine Aydın Medinova Hastanesi Kardiyoloji polikliniğine getirilen Emine Boyacı, Kardiyoloji Uzmanı Dr N İlker Bayrak tarafından muayene edilerek anjiyo yapılmasına karar verildi. Hasta aynı gün koroner angiosu yapıldı. Kardiyoloji Uzmanları Dr.N İlker Bayrak ile Dr.İbrahim Kocaoğlu ve Kalp Damar Cerrahı Uzmanı Op Dr Kerem Yay tarafından yapılan konsey sonucunda stent takılmasına karar verildi.

Hastanın durumu hakkında bilgi veren Kardiyoloji uzmanı Dr N. İlker Bayrak, “Emine teyze bize geldiğinde oldukça halsiz ve bitkindi. Yaptığımız tetkikler sonrası anjiyo olmasına karar verdik. Yaşından dolayı endişelerimiz olmadı değil, ancak tecrübeli kadromuz ve alt yapımıza güvenerek bu riski göze aldık. Anjiyo esnasında bir damarına stent takarak 1 gün boyunca müşahede altında hastanemizde kaldı. Ertesi gün sağlıklı bir şekilde taburcu ettik. Bu yaşta onu yeniden sağlığına kavuşturabilmek hepimizi mutlu etti. Güçlü kadromuz ile tecrübeli ekibimiz ile yedi yirmi dört hastalarımızın hizmetindeyiz.” dedi.

Search

+