Randevu İçin Tıklayın

Şifayı Özel Medinova Hastanesinde Buldu.

Yıllardır çarpıntı problemi yaşayan 23 yaşındaki Faslı hasta Fatıma Ez Zahra Biyadı, Özel Medinova Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği’nde sağlığına kavuştu.

Uzun yıllar ilaç tedavisi gören ancak kalp ritim bozukluğu hastalığına çare bulamayan Fatıma Ez Zahra Biyadı kendisine uygulanan EPS ablasyon yöntemi ile iyileşti. Hastaya yapılan işlem hakkında bilgi veren Kardiyoloji Uzmanı Dr. İbrahim Kocaoğlu, hasta Biyadı, bize kalp ritim bozukluğu nedeni ile başvurdu. Hastanın tetkiklerini tamamladıktan sonra Aydın’da sadece Özel Medinova Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği’nde yapılan EPS Ablasyon tedavisini uyguladık. Bu yöntem ile ritim bozukluğu rahatsızlıklarında %90 üzerinde tedavide başarı sağlıyoruz. EPS’de tıpkı anjio işleminde olduğu gibi hastanın kasığındaki bir toplardamardan girerek, kalbin içine gönderilen kablo – kateter yardımıyla ritim bozukluğuna yol açan anomalileri ve hasarlı dokuları tespit ediyoruz. Hastalıklı dokunun yerinin tespiti sonrası radyofrekans yöntemiyle bu dokuyu yok ederek ritim bozukluğunun kalıcı tedavisini sağlıyoruz. İşlem sırasında çoğunlukla hasta uyanık olur ve işlemi hastayla konuşarak gerçekleştiririz. Bu nedenle endişe ya da korku duyulacak bir süreç bulunmamaktadır. Diğer hastalarımızda da olduğu gibi Faslı Hastamız EPS Ablasyon işlemi sonrası hastanemizde 1 gün kalıp taburcu olacaktır. Birkaç gün içerisinde de normal günlük hayatına dönecektir.” dedi.

İşlem sonrası sağlığına kavuşan Fatıma Ez Zahra Biyadı, “burada bu hizmeti alabilmem benim için büyük bir şans. Bu hastalıktan beni kurtardığı için doktoruma ve ekibine çok teşekkür ederim.”dedi.

Search

+